Kultūra

Marijampolėje – pažintis su Kroatijos grožiu

Marijampolės kultūros centre atidaryta kroatų fotografo, National Geographic“ pripažinto menininko Davor Rostuhar paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“, pristatanti nuostabų Kroatijos Respublikos gamtos grožį bei kraštovaizdžio tradicijas.

Parodą atidarė Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje Ambasadorius Krešimir Kedmenec ir Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas.

Ambasadorius Krešimir Kedmenec bei asistentė Jurga Jozič pristatė ir papasakojo apie kiekvieną iš 25 dideliu formatu eksponuojamų fotografijų, taip supažindindami su Kroatijos gamta, kurortais be kultūros tradicijų formavimusi.

„Malonu pasveikinti susirinkusius į šią išskirtinę parodą, nes parodos autorius – pasaulyje žinomas, „National Geograpfic“ pripažintas fotografas, kurio talentas ir profesionalumas atsispindi jo nuotraukose. Džiaugiamės, kad įspūdingais jo užfiksuotais vaizdais galės susipažinti ir marijampoliečiai. Dėkoju Kroatijos ambasadai už parodą ir Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje Ambasadoriui Krešimir Kedmenec už  jau antrą apsilankymą mūsų mieste. Tikiuosi, kad tai bus graži tolesnio mūsų bendradarbiavimo pradžia“, – sakė mero pavaduotojas R. Makauskas.

„Kroatija iš paukščio skrydžio“ – tai projektas, kuriam medžiaga buvo rinkta septynerius metus, nuo 2007 iki 2014 metų. Per šį laikotarpį projekto autorius Davoras Rostuharas iš paukščio skrydžio filmavo ir fotografavo Kroatijos Respubliką, į pagalbą pasitelkdamas nedidelius lėktuvus, oro balionus ir dronus. Prestižinis „National Geographic“ žurnalas palaikė šį projektą ir suteikė jam savo prekės ženklą. Projektas buvo užbaigtas išleidžiant fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“, o nuo 2014 metų per Europos valstybes keliauja paroda. Lietuvoje parodos kelionių po šalies miestus organizatorius – Kroatijos Respublikos ambasada.

Kroatijos Respublikos Ambasadorius Krešimir Kedmenec Marijampolėje lankosi antrą kartą. Kadangi šįkart Ambasadorius atvyko su kultūrine misija, svečias apsilankė neseniai moderniai atnaujintoje Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir susipažino su jos veikla. Susitikime aptartos ir tolesnės bendradarbiavimo su Kroatijos Respublikos Ambasada Lietuvoje galimybės, kultūrinių ryšių ateityje plėtojimas: naujų parodų ir kroatiškų filmų retrospektyvos pristatymas , muzikinių projektų įgyvendinimas ir kt.

Marijampolės kultūros centre paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“, veiks iki kovo 2 d., todėl norintys išvysti Kroatiją iš paukščio skrydžio ar prisiminti kelionės šioje šalyje įspūdžius kviečiami apsilankyti!

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius