Renginiai

Į Marijampolę vasarai atkeliauja „Kino karavanas“

Lietuvos miestuose ir miesteliuose lauktas vasaros kino projektas „Kino karavanas“ pradeda intensyvią kelionę. Pirmasis nemokamas seansas po atviru dangumi įvyks birželio 19 d., šį trečiadienį, 22 val. Marijampolės miesto Poezijos parke. Šeštąjį projekto sezoną pradės pirmas kino istorijoje tapytas filmas „Jūsų Vincentas“, kuris pasakoja apie paskutiniąsias dailininko Vincento van Gogho dienas.

Iš viso vasaros mėnesiais suplanuoti 33 „Kino karavano“ rodymai visoje Lietuvoje. Marijampolėje „Kino karavanas“ lankysis kiekvieną vasaros trečiadienį ir parodys net 10 rinktinių filmų. Penki iš jų atstovaus lietuviško kino klasikai, kiti – ne mažiau įspūdingos ir pelniusios apdovanojimų užsienio kūrėjų kino juostos. „Lietuviai myli kiną, ypač intelektualų, nes žiūrovai yra išprusę. Pradžioje rodėme filmus tik sostinėje, bet vėliau nusprendėme atvažiuoti patys pas žiūrovus. Tai ne tik laisvalaikis, bet ir edukacinė priemonė“, – pasakoja VšĮ „Kino pavasaris“ vadovė Vida Ramaškienė. Ji dėkojo Marijampolės savivaldybei, kuri jau kelintus metus svariai paremia kino rodymą mieste. Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis teigia, kad Marijampolė yra atviras miestas visoms meno apraiškoms, o kinui ypač. „Žmonės, kurie pamato filmus, padaro savo vertinimus – tai iš tiesų edukacinis procesas“, – sakė jis ir pažadėjo, kad nauja savivaldybės vadovų komanda visada palaikys ir rems meno bei kultūros reiškinius. Anot ilgametės savivaldybės administracijos kultūros darbuotojos Jūratės Zakaravičienės, „Kino karavane“ svarbiausia – atmosfera, bendrumo jausmas ir tai, kad miesto parkai tampa gyvi. Ji išsitarė, kad pradžioje organizatorių siūlyta programa buvo kitokia, bet jie atsižvelgė į prašymus. Buvo atsisakyta filmų su titrais, nes tai apsunkina žiūrėjimą.

Keliaujančio vasaros kino repertuare – daugiausiai „Kino pavasario“ žiūrovų simpatijų sulaukę, juos įtraukę filmai: festivalį atidaręs garsiojo teatro ir kino režisieriaus Kirilo Serebrenikovomuzikinis filmas „Vasara“, žiūroviškiausia šių metų juosta „Kafarnaumas“, geriausiu Baltijos šalių filmu pripažinta Marijos Kavtaradzės drama „Išgyventi vasarą“, prancūzų komedija su žaviuoju Vincent’u Casseliu „Pasaulis priklauso tau“, jautri sūnaus ir tėvo drama iš Amerikos„Gražus sūnus“ su talentingaisiais aktoriais Timothée Chalamet’u ir Steve’u Carellu. Lenkų kino mylėtojų lauks filmas „Veidas“. Daugelis užsienio filmų bus rodomi su lietuvišku įgarsinimu.

Marijampoliečiai bus kviečiami į kino klasikos vakarus, kurių metu bus galima išvysti restauruotus lietuviškus filmus: „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytauto Žalakevičius), „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas), „Jausmai“ (rež. Almantas Grikevičius ir Algirdas Dausa) ir „Sadūto tūto“ (rež. Almantas Grikevičius).

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius