Naujienos

Dėmesio! Svarbi informacija dėl sodų bendrijų gatvių remonto

Praeitą savaitę vykusiame Marijampolės susivienijimo „SODAI“ susirinkime sodininkų bendrijų pirmininkai aptarė svarbiausius klausimus ir opiausias problemas. Vienas iš aktualiausių klausimų – sodų bendrijų gatvių remontas.

Į susirinkimą atvykęs Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis suteikė sodų bendrijų pirmininkams naudingos informacijos.

Savivaldybės administracija ruošiasi teikti paraiškas Lietuvos automobilių kelių direkcijai dėl sodų bendrijų gatvių inventorizavimo ir remonto finansavimo.

Visų sodų bendrijų prašoma pateikti prašymus dėl sodų bendrijose esančių gatvių įtraukimo į Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašą.

Teikiant šį prašymą būtina parašyti visų gatvių pavadinimus ir nurodyti, kurios iš jų turi kadastrinius matavimus. Taip pat prašoma pridėti sodų bendrijos teritorijos schemos kopiją. Tai padaryti galima naudojantis geoinformacine sistema REGIA.

Pateikus reikiamus dokumentus gatvės bus įtrauktos į savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašą. Tai yra būtina sąlyga norint tikėtis gauti finansavimą.

Planuojamos lėšos yra ribotos, todėl bus sudaromas gatvių sąrašas remiantis nustatytais prioritetais. Savivaldybės sudaryta komisija su sodų bendrijų pirmininkų pagalba nustatys kiekvienos prioritetinės gatvės remontų darbų kiekius ir parengs darbų sąmatą.

Gatves, turinčias inžinerinio statinio kadastrinius matavimus, savivaldybė išpirks. Gatvėms, kurios neturi žemės sklypų kadastrinių matavimų, savivaldybė parengs kadastrinius matavimus. Sodininkų bendrijų prašymu Savivaldybė gatvių žemės sklypus perims valdyti patikėjimo teise.

Sodininkams aktualu, ar paraiškose finansavimui gauti gali būti gatvės su žvyro danga. Atsakome – remonto darbai galimi tiek žvyro, tiek asfalto dangą turinčiose gatvėse.

Prašome sodų bendrijų pirmininkų prašymus su reikalingais dokumentais pateikti Savivaldybės administracijai iki 2019 m. liepos 1 dienos.

Turinčius klausimų ar norinčius papildomų konsultacijų maloniai prašome kreiptis į Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiąją specialistę Reginą Šimunskienę, regina.simunskiene@marijampole.lt, tel. (8 343) 90050.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius