Renginiai Sportas

Bėgam už Marijampolę 2019 jau šeštą kartą sporto bendruomenę kviečia į Sūduvos sostinę

Jau šeštą kartą organizatoriai kviečia bėgti už Marijampolę, kuri šiais metais mini trisdešimtąjį miesto vardo susigrąžinimo jubiliejų. Gausius kultūrinius renginius Cukrinio festivalio metu, birželio 2 d. papildys masiškiausias Sūduvos krašto sporto renginys – „Bėgam už Marijampolę 2019“.

Kasmet bėgimas už miestą auga, į jį atvyksta bėgikai iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių.  Bėgimo sporto entuziastai gali rinktis, pusmaratonį – 21,098 km, 10 km arba 5 km distanciją. Таip pat bus rengiamas pėsčiųjų žygis bei 500 m. neįgaliųjų ir vaikų bėgimas. Šių metų naujiena- virtualus bėgimas, kuriame gali dalyvauti bet kurioje Pasaulio vietoje esantys bėgikai, norintys bėgti už Marijampolę.

„Jau sunku įsivaizduoti Marijampolės miesto šventę be šio renginio. Jis pritraukia šeimas, profesionalius sportininkus ir mėgėjus iš Marijampolės ir visos Lietuvos. Tai ne tik svarbus sporto renginys, bet ir šventė visiems miestiečiams“, – sako organizatorius Marijampolės lengvosios atletikos klubo pirmininkas Darius Kemeraitis.

Šiais metais Marijampolės miestas mini trisdešimties metų Marijampolės vardo susigrąžinimo jubiliejų, todėl bėgikams bus įteikti išskirtinio dizaino kaltiniai medaliai su pagrindiniu šių metų miesto šūkiu „Laisvės vardas- Marijampolė“.

Tradiciškai, išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir vaikų bėgimui. Prie starto mažųjų dalyvių lauks linksmi personažai, loterija, įspūdingos dekoracijos, kiekvienas vaikas įveikęs 500 metrų distanciją bus apdovanojamas ne tik medaliu, bet specialiai bėgimo partnerių įsteigtu prizu. Todėl tikimasi sulaukti dar daugiau mažųjų dalyvių.

„Šis bėgimo renginys, tai puiki galimybė smagiai, turiningai ir aktyviai praleisti laiką su visa šeima. Džiaugiamės matydami bėgančias šeimas kartu su savo jaunosiomis atžalomis. Šypsenos veiduose ir džiaugsmu švytinčios vaikų akys gavus savo pirmąjį medalį nepalieka abejingų šiam renginiui. Gerų emocijų ir motyvacijos pasisemia ne tik renginio dalyviai, bet ir juos atlydėję žiūrovai“ , – sako vienas iš renginio organizatorių Giedrius Šlekys, renginyje kasmet dalyvaujantis su visa savo šeima ir trimis  mažeamečiais vaikais.

Bėgimas rengiamas Marijampolės miesto „Cukrinio festivalio“ metu, todėl bėgikai iš kitų miestų gali smagiai praleisti visą savaitgalį – aplankyti prekybininkų mugę, įvairias meno ir kultūros pramogas, sporto varžybas ir koncertus.

Dalyviai dėl prizų ir apdovanojimų varžysis ne tik bendroje distancijos kategorijoje, bet ir atskirose savo amžiaus grupėse bei komandinėse įskaitose. Yra numatyta daugiau nei 80 prizinių vietų, taip pat bus apdovanojami:  gausiausia ir greičiausia komanda, sportiškiausia šeima,  vyriausias ir jauniausias dalyviai bei įdomiausio kostiumo savininkai, sportiškiausia mokymo įstaiga taip pat pirmieji atbėgę mamytė ar tėvelis su vežimėliu. Registracija vyksta svetainėje www.marijampolesbegimas.lt  iki 2019 m. gegužės 31 d. 23.00 val.

Bėgimas yra unikalus tuo, kad tai nekomercinis renginys – už registraciją surinktos lėšos, kurios nepanaudojamos bėgimo organizavimui, skiriamos Marijampolės miesto gražinimui.

„Bėgam už Marijampolę“ organizatorių informacija