Naujienos

Atsigaivinti kviečia fontanai ir vandens kolonėlė

Prasidėjus šiltajam metų sezonui ir orų prognozei žadant karščius išsigelbėjimu nuo karščio, atgaiva kūnui ir smagia pramoga tampa įvairūs vandens telkiniai. Nors Marijampolė negali pasigirti natūraliais gamtos sukurtais turtais, tačiau karštomis vasaros dienomis atsigaivinti vilioja nuostabūs fontanai.

Prie fontanų ir juose dažnai galima pamatyti žaidžiančius vaikus, kuriems karštą dieną fontanas virsta žaidimų vieta. Pasimėgauti trykštančiu vandeniu užsuka ir gyvūnai, ir paukšteliai. Tėveliams primename, jog leisdami mažuosius džiaugtis vandens linksmybėmis būtų atsakingi ir rūpintųsi jų saugumu.  Marijampolėje šiuo metu fontanai veikia Poezijos ir Vytauto parkuose bei J. Basanavičiaus aikštėje. Atlikus pakartotinius vandens kokybės tyrimus buvo nustatyta, kad Poezijos parko fontanų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ keliamus mikrobiologinių parametrų reikalavimus ir nekelia grėsmės sveikatai. Nors atrodytų, kad vanduo yra švarus ir saugus, tačiau jo gerti jokiu būdu nerekomenduojama.

Taip pat norime pasidžiaugti ir atkreipti dėmesį, kad dviratininkai bei pėstieji karštą, saulėtą dieną gali atsigaivinti ar pasipildyti vandens atsargas vandens kolonėlėje, J. Basanavičiaus aikštėje. Remiantis UAB „Sūduvos vandenys“ geriamojo vandens kontrolės laboratorijos tyrimų protokolu 2019 m. gegužės 23 d. Nr. 19-351, vandens mėginio, kuris buvo paimtas iš J. Basanavičiaus a., Marijampolėje esančios kolonėlės, nustatyta, kad vanduo atitinka HN 24:2017. Prie pašto įrengtos vandens kolonėlės vanduo yra visiškai saugus ir tinkamas vartoti.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius